Kup w przeciągu:
Czosnek złocisy Allium Moly 10szt
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Czosnek złocisty
Czosnek złocisty (Allium Moly Luteum) to efektowna, niska odmiana czosnku ozdobnego, idealna do tworzenia naturalnych kompozycji w ogrodzie. Charakteryzuje się pięknymi, jaskrawożółtymi kwiatami, które w okresie kwitnienia tworzą otwarte, półkoliste kwiatostany, przyciągając wzrok swoim urokiem. Szerokie, szaro-zielone liście stanowią doskonałe tło dla kwiatów, tworząc harmonijną kompozycję. Czosnek złocisty jest nie tylko wspaniałym dodatkiem do ogrodu, ale także praktycznym rozwiązaniem – sadzony w pobliżu róż, skutecznie odstrasza mszyce. Ponadto, jadalne kwiaty tej rośliny mają wyjątkowy smak, który wzbogaci sałatki i inne potrawy. Idealny wybór dla miłośników ogrodnictwa oraz smakoszy!
Czosnek złocisty Moly nadaje się także do uprawy w doniczkach. Lubi ciepłe, słoneczne i suche stanowiska. Jego kwiaty są uwielbiane przez pszczoły i trzmiele. Kwitnie długo od kwietnia do czerwca.
- Wysokość: 20-30cm
- Głębokość sadzenia: 10cm
- Rozstawa: 25-30cm
- Gleba: piaszczysto-żwirowa, sucha
- Stanowisko: słoneczne
- Termin sadzenia: IX-X, drobne odmiany wiosną III-V
przyjazne dla owadów
Wśród dostępnych odmian czosnków możemy kupić odmiany o drobnych niskich kwiatkach jak i wysokie o kwiatach średniej i dużej średnicy. Przeważają czosnki w kolorze fioletu, ale niższe odmiany są dostępne w kolorze białym lub żółtym a nawet różowym. Odmiany wysokie pięknie komponują się na tle innych roślin. Bardzo atrakcyjnie wyglądają cebulki posadzone pomiędzy niskimi okrywowymi roślinami. Po zakwitnięciu kwiaty wychodzą ponad poziom niżej kwitnących kwiatów a całą kompozycja wspaniale się prezentuje. W tym wypadku szczególnie polecamy wybór odmian wysokich o dużych kwiatach - czosnek typu Giganteum, Gladiator.
Cebulki czosnków ozdobnych sadzimy jesienią (choć niektóre odmiany drobne można sadzić wiosną). Wybieramy ciepłe, słoneczne stanowiska. Ziemia powinna być wapienna najlepiej piaszczysto gliniasta. Cebulki czosnków mogą rosnąć na jednym stanowisku do 3 lat. Potem należy je wykopać. Pamiętajmy aby nie sadzić czosnków w miejscach gdzie już rosły ponieważ istnieje ryzyko zarażenia ich chorobami wirusowymi. Po przekwitnięciu ścinamy kwiatostany ponieważ pozostawione zbyt mocno obciążają cebulkę. W przypadku braku dostatecznej ilości opadów czosnki wymagają podlewania.
Czosnki łatwo rozmnażają się poprzez cebulki przybyszowe lub poprzez podział ząbków.