Kup w przeciągu:

Canny

0
Canny

 

Pacioreczniki – Canny

Pacioreczniki są coraz powszechniej uprawiane przez amatorów. Potocznie zwane są z łaciny od rodzaju Canna – cannami. Słyną z pięknych kwiatów oraz wspaniałych dużych liści. Rodzaj canna obejmuje około 25 gatunków bylin o mocnych kłączach. Należą do tej samej rodziny co imbir i bananowce. Wszystkie pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Południowej (nazwa rodzajowa Canna Indica może mylić ale także gatunek pochodzi z Ameryki).

Cechą charakterystyczną jest gruba i mocna łodyga z której wyrastają piękne duże liście, pędy kwiatowe są smukłe i wyrastają ze szczytów łodyg. Gatunki dzikie mają kwiaty małe i wąskie, z reguły w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub żółtym.

Większość ogrodowych pacioreczników została wyhodowana jako krzyżówki dzikich odmian Cann z Canna Flaccida. Dodatek genów Canna Flaccida umożliwił uzyskanie pięknych i pofalowanych kwiatów.

Canny są niezwykle zróżnicowane. W naszym sklepie mogą Państwo nabyć canny o różnej wysokości, barwie kwiatów oraz liści.

Wszystkie Canny kochają słońce, dobrą ciepłą glebę zatrzymującą wilgoć. Doskonale sprawdzą się w uprawie w donicach, w szklarniach, cieplarniach oraz na ciepłych i słonecznych rabatach. Dobrze reagują na nawożenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl