Krzewy krwawnika - naturalna ochrona dla Twoich roślin.
Jeśli zależy Ci na zdrowym i bujnym wzroście Twoich roślin, to zastosowanie krwawnika jest doskonałym rozwiązaniem. Oprócz swojego pięknego wyglądu, krwawniki posiadają również wiele właściwości fitosanitarnych. Dzięki nim skutecznie ochronisz swoje rośliny przed szkodnikami i patogenami.
Czym dokładnie są te właściwości? To naturalna cecha, która zapewnia skuteczną obronę Twoich roślin. Zbieramy kwiatostany krwawnika od czerwca do września, a następnie sporządzamy z nich wyciągi, które służą do spryskiwania roślin.
Dla ochrony brzoskwiń, moreli i drzew przed chorobą kędzierzowatości liści, zalecamy oprysk odpowiednią ilością preparatu przed i w fazie kwitnienia. Dla walki z mączniakiem zabieg należy powtórzyć trzykrotnie. Wiśnie i czereśnie przeciw plamistości liści opryskujemy 2 krotnie. Przed i w fazie kwitnienia a następnie co tydzień.
Aby przygotować wyciąg, potrzebujesz 1 kg świeżego ziela lub 100 g suszu, które zalewasz wodą i pozostawiasz na dobę. Następnie należy rozcieńczyć przygotowany wyciąg w proporcji 1:10 i przystąpić do oprysku.
W przypadku szkodników, takich jak mszyce, gąsienice, młode miodówki, przędziorki, wciornastki czy pluskwiaki, proponujemy wywar z dodatkiem mydła potasowego. Aby go przygotować, wystarczy zalać 500 g ziela zimną wodą i zagotować. Po ostudzeniu, możesz podlać lub spryskać swoje rośliny. Pamiętaj jednak, że należy zużyć wywar w ciągu jednego dnia.
Dodatkowo, pozostałości po krwawniku możesz dodać do kompostu, co przyspieszy proces rozkładu materiału.
Oferowane przez nas sadzonki krwawnika stanowią naturalne wsparcie dla Twoich roślin i pomogą Ci cieszyć się pięknym i zdrowym ogrodem.